Youtube Kanal Büyütme Yolları

Youtube Kanal Büyütme Yolları adlı konumuz yükseltmeye çalıştığınız ya da yeni açacağınız youtube kanalınızın fazlasıyla gelişmesini sağlayacaktır.

Youtube üzerinde bazı ayarlar yaparak ve bazı önemli konulara dikkat ederek bunları başarmak çok kolay. Youtube üzerinden para kazanmanın başlıca şartları olan 1000 abone ve 4000 saati insanlar gözünde büyütüyor. Herkes sosyal medya üzerinden birbirine karşılıklı abone oluyor, videosunu izlettiriyor beğeni ve yorum atıyor.

Bu yapılanlar tamamen kanalınıza zarar vermektedir. Youtube çalışanları bizden daha bilgili olduğundan ötürü sizin bot ya da anlaşmalı abone kastığınızı anlıyor ve büyük ihtimalle red yiyorsunuz ya da kanalınız spam’a düşüyor.

Peki biz ne yapacağız da Youtube üzerinde iyi yerlere geleceğiz ?

Youtube Kanal Büyütme Yolları

1-) Kanal İsmi

Kanalınıza verilen isim kanal içeriğinizle benzer olmalı ve youtube üzerinde hiç kullanılmamış olmasıdır. Yani yüksek aranma hacmine sahip ve minimum rekabete sahip kanal isimlerine yönelmelisiniz. Bu adım çok önemli bir adımdır.

2-) Kanal Profil ve Kapak Fotoğrafı

Kanal profil fotoğrafı eğer şahsi bir kanal ise kendi fotoğrafınız değil ise güzel bir logo olmasıdır. Hem akılda kalması hem de insanlara bu alanda başarılı olduğunuz ya da olacağınız izlenimini vermelidir. Kapak Fotoğrafı ise insanları abone olmaya teşvik edici ve etkileyici olmalıdır.

Youtube kanalımı ziyaret etmek için tıkla

Youtube Kanal Büyütme Yolları
Youtube Kanal Büyütme Yolları

3-) İçerik

Kanalınıza atacağınız videolar çok ama çok önemli. Eğer amacınız sadece izlenmek, abone kasmak ve para kazanmak ise en çok izlenen içerik türleri sizin için idealdir. Mesela “ihtiyaç” içerikleri ismini verdiğim bu kategoride “Şu oyunun hatası nasıl çözülür” “Şu nasıl yapılır” tarzında videolar izlenme olarak çok ama çok izlenme sağlıyor. Fakat bu kişilerin hemen hemen hiçbiri devamlı olarak sizi takip etmez. Yani x problemini çözen kişi belki videoyu beğenir yorum atar ve çıkar çünkü kanalınızda paylaşacağınız 100 hata videosu onu ilgilendirmez sadece kendi işini görüp çıkmıştır. Ama kendinizi sevdirebileceğiniz bir içerik bulursanız örneğin oyun videoları, eğitim videoları, eğlence videoları gibi içerikler üretip kanalınızda paylaşırsanız insanlar da sizi sevecek ve size abone olup yeni video atmanızı sabırsızlıkla bekleyecektir. Ama bu kategoride yükselmek de bi o kadar zordur.

4-) Kanal Etiketleri ( Çok Önemli )

Youtube kanalımızı oluşturduk diyelim. Güzel bir isim, güzel profil ve kapak fotoğrafımızı da koyduk ve içeriğimizi de belirledik. Şimdi insanlar youtube arama kısmına kelimeler yazdığında bizi nasıl bulacaklar ? Tabii ki etiketler ile! Kanalımızın içeriğini kanal etiketleri sayfasına ekleyerek güzel bir seo çalışması yapmış oluruz. Bunun için öncelikle Youtube Studio girmeniz lazım. Ardından sol menünün altındaki Ayarlar’a tıklamalı ve oradan Kanal kısmından kanal ile alakalı aranma hacmi yüksek etiketler girmeniz gerekiyor. Popüler ve kaliteli etiketleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

5-) Video Başlığı ve Video Etiketleri ( Önemli )

Örneğin pizza yapımı ile video attınız. bu videoya “Pizza Nasıl Yapılır / Çok Lezzetli Oldu” ya da “5 Dakikada Pizza Nasıl Yapılır” gibi başlıklar koyarsanız videonuz daha çok izlenir. Ayrıca video etiketlerini yukarıda bulunan linkten alabilirsiniz. Örneğin pizza yapımı,pizza nasıl yapılır,2020,evde pizza yapımı tarzı alakalı ve aranma potansiyeli yüksek etiketleri bolca kullanmanız gerekmektedir.

Youtube Kanal Büyütme Yolları
Youtube Kanal Büyütme Yolları

6-) Kategori seçimi

Yukarıdaki her şeyi yaptıktan sonra videomuzu paylaşırken kategori seçimi kısmı geliyor. Bir müzik videosu ise müzik kategorisini seçin. Bir eğitim videosu ise eğitim ya da bir oyun videosu ise oyun kategorisini seçip oyun ismini seçiniz. Bu çektiğiniz videoyla daha ilgili kişilerin sizi bulmasını sağlar.

7-) Reklam yapımı

Videomuzu artık yayınladık. Şimdi videomuz yukarıdaki her etkene dikkat ettiysek çok ama çok güzel oldu ama kendi kendine izlenmesini beklemek biraz hata olucaktır. Videomuzun bağlantısını kopyaladık ve reklam yapmaya hazırız. Reklam yapmanın serbest olduğu ilgili facebook grupları ve discord sunucuları çok etkili olacaktır. Doğru hashtagleri kullanarak twitter ve instagramda paylaşımlar yapabiliriz.

😎 Artık çok etkili ve gelişmiş bir kanalsınız

Spam yapmaktan, sahte veya anlaşmalı abone, izlenme, beğeni ve yorum kasmaktan uzak durursanız ve telif hakkı içeren videolar atmazsanız kısacası olması gerektiği gibi bir kanal yönetirseniz iyi yerlere gelirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Diğer yazılarımı okumak için buraya tıklayınız.

Hakkımızda Mert Beytorun

1999 yılında istanbulda doğdum. Lise hayatımı Terazidere Prof. İbrahim ve Fetii Pirlepeli Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi'nde Bilişim Teknolojileri okurken okul 3.sü olarak tamamladım. Ardından İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü de bitirdim. Şimdi ise blog yazıları yazıp sizlere kaliteli içerik sunmak istiyorum.

Ayrıca Kontrol Et  

Zula E-Sporcu Nası Olunur

Zula E-Sporcu Nasıl Olunur

Zula E-Sporcu Nasıl Olunur Zula E-Sporcu Nasıl Olunur Zula, MADBYTE Games tarafından geliştirilen Türk yapımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir